Pohjois-Suomi Cup 2012

Takaisin etusivulle

Osakilpailut (tulokset linkissä)
05.05. Pyöräringin korttelit Nivala PyöRi
19.05. Pyhän tempo Pyhätunturi OP-P
20.05. Luoston maantie Luosto OP-P
06.-08.07. Terva-etapit kokonaiskilpailu(tuplapisteet) Oulu OTC
11.08. Maasto XCO Saariselkä OP-P
18.08. Pyhä XCO1 Pyhätunturi OP-P

Korjattu 6.9.2012

Säännöt:

Pisteet 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 paitsi Oulun etappikilpailun kokonaistuloksista tuplapisteet.

4 parasta tulosta lasketaan. Sulkumerkkien sisällä tulos, joka jää laskennan ulkopuolelle.

Vähintään kahdesta osakilpailusta täytyy olla pisteitä.

Tasapisteissä katsotaan paras yksittäinen sijoitus ja aikaisemmin saavutettu tulos voittaa.


Tulokset:  
(Korjattu 6.9.2012)

N-8

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Ojala Ellinoora OPP 8 8 16 10 42
2 Ojala Metsämaria OPP 10 10 20 40
3 Manninen Seliina OPP 9 9 18 36
4 Välimaa Emma OPP 7 7 14

M-8

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Merenkukka Eero OPP 10 10 20 8 48
2 Väyrynen Aaro OPP 10 9 9 16 (6) 44
3 Mäkinen Sampo OPP 10 10 20
4 Salmela Joel 9 9
5 Salmela Juho 7 7
6 Väyrynen Eero OPP 5 5

N-10

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Ojala Lumimaaria OPP 10 10 20 10 50
2 Ingalsuo Jessica KäTa 10 18 28
3 Itäpää Milana P-P 16 16
4 Itäpää Milja P-P 14 14

M-10

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Rinne Hugo OPP 9 9 20 10 48
2 Lehtoranta Abel OPP 10 10 10 9 39
3 Ikonen Sakari OTC 18 18
4 Iiro Rinne OPP 8 8 16
5 Hedman Eero OPP 9 7 16
6 Hulko Danil RUS 10 10
7 Suokanerva Atte OPP 8 8

N-12

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Ojala Karoliina OPP 9 9 18 10 46
2 Karvonen Jenni OTC 10 10 20 40
3 Perttamo Sirja OPP 8 9 17
4 Hedman Elli OPP 10 10

M-12

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Manninen Simeon OPP 10 10 10 20 (10) 50
2 Heikkilä Niko OPP 8 8 18 8 42
3 Torvinen Turo OPP 7 7 14 9 37
4 Lehtoranta Eemil OPP 9 9 9 27
5 Teppo Matti OPP 6 6 8 20
6 Nygård Topias OTC 12 12
7 Wallenius Valtteri CCH 10 10
8 Piironen Mika OPP 10 10
9 Mustonen Tuomas Cyclos 4 5 9
10 Hulko Sergey RUS 9 9
11 Lahti Sampo KäTa 8 8
12 Marjoniemi Kalle PyöRi 7 7
13 Hyypiö Aleksi OPP 7 7
14 Lampiselkä Ville KäTa 6 6
15 Hyypiö Valtteri OPP 6 6
16 Riekkola Lasse OPP 5 5


N-14

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Väyrynen Iina OPP (8) 10 10 18 10 48
2 Huikuri Neea OPP (7) 9 9 16 9 43
3 Tuomi Riika Cyclos 8 8 14 30
4 Ingalsuo Johanna KäTa 9 20 29
5 Halme Lyydia OTC 12 12
6 Lahti Emma KäTa 10 10

M-14

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Keloneva Aku OTC 10 10 18 38
2 Laitala Miika PyöRi 10 8 8 8 34
4 Riekkola Jussi OPP 9 9 10 28
3 Holmen Kasper P-P 20 20
5 Kuusikoski Juho P-P 16 16
6 Joks Henrik NOR 14 14
7 Lång Jimi P-P 12 12
8 Santasalo Tomi PoTa 10 10
9 Hulko Sergey RUS 10 10
10 Marjoniemi Ville PyöRi 8 8
11 Ikonen Sami OTC 6 6
12 Juntunen Antti-Jussi KoKa 4 4

N-16

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Ojala Minttu OPP 10 10 20 40
2 Marjoniemi Iida-Maria PyöRi 10 10
3 Katajamaa Fanni 10 10

M-16

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Huhtala Severi OPP 10 10 10 18 10 58
2 Andersen Niillas NOR 20 20
3 Henriksen Jovnna Ande NOR 16 16
4 Halme Leevi OTC 14 14
5 Pesonen Jussi Cyclos 12 12
6 Trosten Mihkkal Aigin NOR 10 10

M-18

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Väyrynen Iiro OPP (9) (9) 10 16 10 10 46
2 Anttila Joonatan OPP 8 10 14 32
3 Pesonen Ville Cyclos 20 20
4 Pahlanen Aleksi GIF 18 18
5 Hämäläinen Arno OPP 10 10
6 Puolakka Antti OPP 8 8

Miehet kilpa/elite

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Kangaskokko Juha CCPicaro 10 18 10 38
2 Hämäläinen Arno OPP 10 10 20
3 Rissanen Jarmo KuSo 20 20
4 Sorokin Vasily RUS 9 9 18
5 Miklavzin Janez RUS 8 8 16
6 Kejo Mikko CCPicaro 16 16
7 Zakharov Andrey RUS 7 7 14
8 Aike Selfors NOR 14 14
9 Nemtsov Andrey RUS 6 6 12
10 Ollanketo Samuli OuTa 12 12
11 Minnebaev Dmitry RUS 5 5 10
12 Kittilä Kusti OTC 10 10
13 Lehtinen Sakari HyPy 10 10
14 Göös Marko KäTa 9 9
15 Häkkinen Timo Kruunukatto 9 9
16 Välimaa Pekka OPP 9 9
17 Sippola Kent PK-Team 8 8
18 Idström Reima OPP 8 8
19 Kolehmainen Jari PK-Team 7 7
20 Ovaska Kimmo OTC 5 5

Naiset kilpa/elite

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Oravamäki Maija OTC 20 20
2 Törmänen Rosa HyPy 18 18
3 Idström Tiina OPP 10 10
4 Perälä Suvi KorsKa 10 10
5 Ojala Kaisa OPP 9 9

N-40

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Ojala Kaisa OPP 9 18 10 37
2 Väyrynen Irene OPP 10 10 16 36
3 Solbakk Synnove NOR 20 20
4 Karvonen Anne OTC 10 10

M-40

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Ravna Per Torleiv NOR 8 10 12 30
2 Jänkälä Hannu OPP 5 5 9 9 28
3 Karvonen Timo OTC 10 8 4 22
4 Soini Kyösti OTC 10 10 20
5 Räty Antti OTC 20 20
6 Samodov Pavel RUS 6 6 6 18
7 Joks Stein NOR 18 18
8 Mustonen Esa Cyclos 7 9 16
9 Romppanen Martti PeNo 16 16
10 Latvala Juha Wasa Veloc 14 14
11 Haaparanta Heikki OPP 9 4 13
12 Straumanis Igor RUS 4 7 11
13 Puustinen Jukka PK-Team 10 10
14 Määttä Kimmo OPP 10 10
15 Marjoniemi Hannu PyöRi 9 9
16 Gavrilov Andrey RUS 8 8
17 Väyrynen Markku OPP 8 8
18 Kaakinen Taneli Cyclos 3 3 6
19 Smolkin Mikhail RUS 2 2 4
20 Pesonen Petri Cyclos 2 2
21 Ojala Mika OPP 1 1

N-50

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Kulebiakina Tatiana RUS 10 10 20


M-50
Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Hongisto Keijo OuTa 10 8 9 12 39
2 Lobachkov Andrey RUS 10 10 20
3 Eklund Rauni Häm 20 20
4 Hartikka Pekka OTC 18 18
5 Piitulainen Markku 16 16
6 Keloneva Veli-Matti OTC 6 8 14
7 Chuprov Valeriy RUS 7 7 14
8 Hautala Harri Lup-82 14 14
9 Käkelä Vesa Cyclos 10 10

M-60

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Pelttari Tuomo OTC 10 10 20
2 Tuomivaara Taisto OPP 9 9 18
3 Salminen Pentti CC Tailwind 20 20
4 Vaara Kari JYPS 18 18
5 Peltola Tapio OTC 16 16
6 Nurkkala Lauri CC Tailwind 14 14

M-70

Sij. Nimi Seura Nivala Pyhä Luosto Terva-etapit Saariselkä Pyhä Yht.
1 Lukkari Oiva OPP 10 10 10 30




Takaisin etusivulle