Pohjois-Suomen Pyöräily

Share |

Pohjois-Suomi Cup 2011

Pohjois-Suomi Cup 2011

Tilanne 29.08.2011

(Pisteet tarkistettu 7.9.2011)

Pisteet viimeisen osakilpailun jälkeen. Kilpailutulokset Kari Mäkisen tulospalvelusta ja seurojen sivuilta.

14.05. Raahen tempo tulokset
15.05. Nivalan kortteli tulokset
22.5. Pyhän maantie tulokset
19.6. Pyörä-Suvala kriterium tulokset
14.8. Kuusamon maantie tulokset
22.8. Pyhä XCO tulokset


Cup-osakilpailut:
14.05. Raahen tempo Siikajoki RaaSePy P-SM/P-S Cup1
15.05. Nivalan kortteli Nivala PyöRi P-SM/P-S Cup2
22.05. Pyhän maantie Pyhätunturi OP-P BC2/P-S Cup3
19.06. Pyörä-Suvala Kriterium Oulu OTC Tervaetapit/KK/BC7/P-S Cup4
14.08. Kuusamon maantie Kuusamo Cyclos P-SM/P-S Cup5/kuntotapahtuma
28.08. Pyhä XCO Pyhätunturi OP-P KK/P-SM/P-S Cup6

M-Elite
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Marko TörmänenOTC 10101030
2Joni PinostoOTC 79824
3 Juha KangaskokkoCC Picaro 101020
4 Marko GöösKäTa 9817
5 Janne KouriOPP 9716
6 Dani HärginenMTBCF 1010
7 Vladimir StasyukRUS 5510
Timo PesolaKäTa 9
Pekka HuovinenKäTa 9
Reima IdströmOPP 9
Henri MäättäTWD 8
Ari KurvinenOPP 8
Petri LeppänenContinental 7
Lieven de RyckeCyclos 7
Miikka KetonenOPP 7
Vasiliy SorokinRUS 6
Jarmo LevoHels.työv.luis. 6
Ilpo KyllönenKoivIsku 4
Naiset elite
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Rosa TörmänenAHH 101020
Liisa KainiemiOTC 10
Suvi LavonenOTC 10
Tiina PorttiOPP 10
Maija OravamäkiOTC 9
Kati VehmasOPP 9
Riinamaria HongistoIK-32 8
Johanna YrjänheikkiOPP 8


N-8
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Metsämaria OjalaOPP 10101030
2Seliina ManninenOPP 10919
Ellinoora OjalaOPP 9
Inka SuokanervaOPP 9
Eine MerenkukkaOPP 8
Emma VälimaaOPP 8
M-8
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Iiro RinneOPP 10919
2Aaro VäyrynenOPP 10515
Eemeli TörmänenOTC 10
Eero HedmanOPP 10
Eero MerenkukkaOPP 9
Eero YrjänheikkiOPP 8
Sampo MäkinenOPP 7
Ahti YrjänheikkiOPP 6
N-10
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Jenni KarvonenOTC 10109(8)1039
2 Lumimaaria OjalaOPP 1091029
3Jessica IngalsuoKäTa 991028
4 Karoliina OjalaOPP 86923
Elli HedmanOPP 9
Henna KinnunenLUP-82 7
Sirja PerttamoOPP 7
M-10
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Eemil LehtorantaOPP 10101010(10)(10)40
2Aabel LehtorantaOPP 9999(9)36
3 Kalle MarjoniemiPyöRi 888832
4 Joona LahtelaOPP 86620
5 Ville LampiselkäKäTa 77620
6 Hugo RinneOPP 6814
7 Lauri VasamaOTC 459
Niko HeikkiläOPP 10
Atte HuikuriOPP 7
Matti TeppoOPP 7
Atte SuokanervaOPP 7
Sakari IkonenOTC 5
N-12
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Emma LahtiKäTa 10101030
2Lyydia HalmeOTC 99927
Johanna IngalsuoKäTa 10
M-12
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Simeon ManninenOPP 109101039
2Turo TorvinenOPP 978630
3Sampo LahtiKäTa 1010828
4Ville MarjoniemiPyöRi 685625
5Miika LaitalaPyöRi 89724
6Tuomas KarvonenOTC 777324
7Jussi RiekkolaOPP 9817
8Lassi RiekkolaOPP 5510
Tomi SantasaloPoTa 10
Topias NygårdOTC 7
Antti-Jussi JuntunenKorsKa 9
Konsta OksmanP-P 8
Mika PiironenOPP 7
Sami ikonenOTC 6
Matias NiemeläSPP-56 4
N-14
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Iina VäyrynenOPP 6(7)9(6)10934
2Neea HuikuriOPP 986(5)1033
3Iida-Maria MarjoniemiPyöRi 10684(8)28
4Riika TuomiCyclos 753722
5Pauliina NiemeläSPP-56 101020
6Janika LaitalaPyöRi 85619
7Anna LipinaRUS 10818
8Ella Mäki-JouppilaSPP-56 9918
9Minttu OjalaOPP 7916
Onerva OksmanP-P 7
M-14
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Severi HuhtalaOPP 10101010(9)(10)40
2Mikko MoilanenOPP 997832
3Aku KelonevaOTC 81018
Joonas SalminenOPP 9
Henri KinnunenLUP-82 9
Artem MelnikovRUS 8
Lev MityashinRUS 7
N-16
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Anna LahtiKäTa 101020
2Ella LahtelaOPP 91019
M-16
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Arno HämäläinenOPP 101010(9)1040
2Iiro VäyrynenOPP 99(7)91037
3Jussi PesonenCyclos 886830
4Leevi HalmeOTC 77418
5Sergei ArtemovRUS 9615
6Dmitry ZhiznenkoRUS 7815
7Maxim ProkopenkoRUS 8513
8Alexei SamodovRUS 538
Aleksi PahlanenKäTa 10
Artem KlimenkoRUS 2
Antti PuolakkaOPP 8
N-18
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
Ainolaura OksmanP-P 10
M-18
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Ville PesonenCyclos 10101010(10)40
Juho PitkänenKuoPys 9
M-35
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Vesa PenttiläSuKi 910524
2Antti RätyOTC 81018
3Kent SippolaPK-Team 9918
Marko AlataloRaaSePy 10
Denis KondyrevRUS 10
Tomi HuhtamäkiWaVe 10
Dmitry MinnebaevRUS 9
Jani OravamäkiOTC 7
Teemu SirviöSuKi 6
M-40
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Timo KarvonenOTC (7)10108937
2Petri PesonenCyclos 889934
3Taneli KaakinenCyclos 778931
4Pasi KarinkantaKuoPys 6921
5Tapio RaumaKäTa 91019
6Olli LehtorantaOPP 5712
Janne HautamäkiCCPicaro 10
Marko MäättäOTC 10
Kyösti SoiniPK-Team 10
Heikki HaaparantaOPP 8
Dmitry PopovRUS 6
N-40
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
Irene VäyrynenOPP 10
M-45
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Jukka Puustinen PK-Team 1010101040
2Markku VäyrynenOPP 87(2)(7)8932
3Pekka MäkeläAlat Ahjo 988227
4Hannu MarjoniemiPyöRi 76619
5Petri ÅkermanKuoPyS 5914
6Ossi TörmänenCyclos 4812
7Veli-Matti KelonevaOTC 3912
8Pavel SamodovRUS 347
Jouni KukkonenOTC 1010
Kimmo MäättäOPP 10
Kolppanen KennethKäTa 9
Per Torleiv RavnaNOR 9
Hannu JänkäläOPP 8
Andrey LobatchkovRUS 7
Aimo LuiroCyclos 6
Mikhail SmolkinRUS 1
Igor StraumanisRUS 5
M-50
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Markku HämäläinenOPP 101020
2Vesa KäkeläCyclos 7916
Jarmo OllanketoKäTa 10
Rauno OikarainenCyclos 10
Petri OksmanP-P 10
Veijo VahteriKiiRi 9
Nikolai TabolaRUS 9
Keijo PekkanenZeus 8
Lasse PätsiCyclos 8
M-55
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Pekka HartikkaOTC 10101030
Olli PaasovaaraCyclos 10
Samuli HautamäkiKäTa 9
Igor GuznetsovRUS 9
M-60
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Tuomo PelttariOPP 10101010(10)40
2Taisto TuomivaaraOPP 9918
Anatoli LipinRUS 9
Anatoli MaslovRUS 8
M-70
Sij.NimiSeuraOsakilpailut (pisteet)Yht.
1Oiva LukkariOPP 10101010(10)40
Jaakko AlalahtiOTC 10

 

 

PSP





Takaisin Etusivulle